Hobby barvy nerchau - Home Art
Art GelDécoupageFixy na textilGlitter LinerHobby Acryl mattHome ArtKreativní sadyMagic DesignMagnetoMalgelPatinaPlátnaReliéfní tmelyŠpachtleŠtětceTextile ArtWindow Art Ke stažení Napište nám Odkazy caparol.gif, 3 kB

Home Art - výroba ukončena, doprodej

 
Originální dekorační lazurní barvy, které obsahují jedinečné efektní prvky. Díky univerzální přilnavosti podkladové barvy na různé povrchy můžete dekorovat nábytek, ozdobnou keramiku, interiéry nebo malovat na malířské plátno, karton, dřevo, terakotu, květináče, porcelán, kámen, smalt nebo na umělé hmoty (kromě polyethylenu).

Vlastnosti a charakteristika:

  • nabídka 16 odstínů včetně čiré
  • podklad natřít Home Art podkladovou barvou: jemnou nebo hrubou
  • vodou ředitelné, bez obsahu rozpouštědel, bez zápachu
  • barvy lze vzájemně míchat a tónovat akrylovými barvami Hobby Acryl matt
  • odolné vodě a omyvatelné (šetrně jako nábytek)
  • pro dekorace v interiérech (stěny, nábytek, doplňky…)
jnt-home-uvod.jpg, 27 kB
 
 

Nanášení podkladové barvy

jnt-home-1.jpg, 26 kB Podklad musí být pevný, suchý, zbavený mastnoty a nečistot. Na podklad naneste plochým štětcem jednu rovnoměrnou vrstvu Home Art podkladové barvy jemné nebo hrubé. Podkladová barva je bílá, lze ji před nanesením tónovat barvou Hobby Acryl matt, tak aby po přetření barevně „ladila“ s lazurou Home Art. Pro nátěr podkladu můžete použít také umělecké akrylové tmely /pasty pro docílení reliéfního povrchu.

Nanášení lazur

jnt-home-2.jpg, 26 kB Přibližně po 1 hodině je podkladová barva připravená k přetření. Barvu Home Art před použitím důkladně protřepejte a nanášejte širokým štětcem křížem krážem přes sebe.

Lazura Pure je čirá, pouze obsahuje bílé efektní částečky. Lze ji obarvit akrylovými barvami Nerchau- Hobby Acryl matt. Lazurou Pure také můžete zředit a tím zesvětlit jakýkoli jiný odstín lazur.

Pro dosažení požadovaného vzhledu doporučujeme použít štětce Home Art.

Závěrečná úprava

jnt-home-3.jpg, 26 kB Po několika minutách dokončíte práci lehkými, krátkými tahy suchým plochým štětcem křížem krážem, tím dosáhnete vyniknutí bílých efektních částeček v barvě.
Nebo lze celý povrch přetřít transparentní lazurou Home Art Pure.
Barva Home Art zaschne volně za pokojové teploty po cca 4 hodinách, za cca 12 hodin je lazurovací barva dokonale suchá.

Ukázka dekorace

jnt-home-4.jpg, 28 kB

jnt-home-5.jpg, 34 kB
Dřevěná skříňka je nejdříve natřená podkladovou barvou Home Art - hrubou. Na suchý podklad jsou na boky a hrany skřínky naneseny lazurní barvy: odstíny Mandarine a Terracotta. Žluté plochy jsou natřeny lazurou Pure, do které je přimíchána Hobby Acryl matt č. 208 - žlutá. Barevné tahy na jednotlivých zásuvkách jsou natřeny štětcem dalšími odstíny lazur. Po zaschnutí byla domalována čela zásuvek.
Celá skřínka je na závěr přetřená čirým lakem Klarlack seidenmatt.Další ukázky naleznete v naší Galerii.