Hobby barvy nerchau - Reliéfní tmely
Art GelDécoupageFixy na textilGlitter LinerHobby Acryl mattHome ArtKreativní sadyMagic DesignMagnetoMalgelPatinaPlátnaReliéfní tmelyŠpachtleŠtětceTextile ArtWindow Art Ke stažení Napište nám Odkazy caparol.gif, 3 kB

Reliéfní tmely

 
Pomocí reliéfních akrylových tmelů dodáte malbě, dekorovanému předmětu, vyšší plasticitu, hloubku a originalitu. Jedinečné akrylové tmely s různou charakteristikou a použitím najdou využití na většině podkladů a lze je kombinovat s většinou technik. Zcela jedinečný ve svém využití je krakelovací tmel, kterým dosáhnete skutečně popraskaného povrchu. Barvu pak lze jen vetřít do prasklinek a tím je zvýraznit.
tmely-uvod.jpg, 47 kB

Vlastnosti a charakteristika:

  • akrylové tmely, vodou ředitelné, bez zápachu
  • velmi snadno se nanášejí špachtlí, štětcem, houbičkou, plastovým příborem a pod.
  • lehce přilnou na veškeré pevné, mastnoty a prachu zbavené povrchy, například kartón, sololit, malířské plátno, dřevo, keramiku, terakotu
  • lze je tónovat pomocí barev Hobby Acryl matt, nebo po zaschnutí přetřít akrylovou barvou
  • schnou volně při pokojové teplotě úměrně síle vrstvy 2 a více hodin
  • při schnutí nesesychají (minimální objemové změny)
 
 

  

Praskací tmel

tmely-1.jpg, 22 kB

Tmel krakelovací – Strukturpaste Relief

Relief krakelovací tmel je možné využít jako jemný akrylový tmel pro vytváření struktur a reliéfů. Při vysušení fénem vytváří na povrchu trhlinky (efekt vzhledu staré barvy). Jako podklad je možné použít malířské plátno, papír, kartón, dřevo, keramiku a terakotu. Tmel je vodou ředitelný, obarvitelný a po zaschnutí přetíratelný akrylovou barvou.

Objed. č. – obsah 100ml NRP315030
Objed. č. – obsah 250ml NRP315038
tmely-2.jpg, 8 kB


 

Strukturové tmely

tmely-3.jpg, 15 kB

Tmel jemný písek – Feinsand

Bílý akrylový tmel plněný jemným pískem pro vytváření jemných struktur a reliéfů. Schnutí dle síly vrstvy 2 a více hodin.

Objed. č. – obsah 250ml NRP315014


 

 

tmely-4.jpg, 16 kB

Tmel Deko sníh – Dekoschnee

Bílý akrylový tmel pro imitaci struktury sněhu. Tmel je vodou ředitelný, obarvitelný a po zaschnutí přetíratelný akrylovou barvou. Jako podklad možné použít malířské plátno, papír, kartón, dřevo, keramiku a terakotu. Snadná aplikace špachtlí, vidličkou atd. Schnutí dle síly vrstvy 2 a více hodin.

Objed. č. – obsah 250ml NRP315067


 

tmely-5.jpg, 17 kB

Tmel hrubý písek – Grobsand

Bílý akrylový tmel plněný hrubým pískem pro vytváření hrubších struktur a reliéfů. Schnutí dle síly vrstvy 2 a více hodin.

Objed. č. – obsah 250ml NRP315015


 

tmely-6.jpg, 18 kB

Tmel lehčený – Leichtstrukturpaste

Bílý akrylový tmel s obsahem speciálních „lehkých“ plniv. Díky nízké hmotnosti a minimálnímu sesychání je možné nanášet extremně silné vrstvy na podklady omezené nosností např. plátno. Schnutí je úměrné síle vrstvy 2–24 hod.

Objed. č. – obsah 250ml NRP315016


 

tmely-7.jpg, 16 kB

Tmel modelovací – Modellierpaste

Velmi jemný akrylový reliéfní tmel obzvláště vhodný pro jemné tvary a reliéfy. Při schnutí nesesychá (min. objemové změny), schnutí je úměrné síle vrstvy cca 12 hod. a více.

Objed. č. – obsah 250ml NRP315017