Hobby barvy nerchau - Art Gel
Art GelDécoupageFixy na textilGlitter LinerHobby Acryl mattHome ArtKreativní sadyMagic DesignMagnetoMalgelPatinaPlátnaReliéfní tmelyŠpachtleŠtětceTextile ArtWindow Art Ke stažení Napište nám Odkazy caparol.gif, 3 kB

Art Gel - výroba ukončena, doprodej

 
Jedinečné akrylové gelové barvy, které si po zaschnutí ponechávají efektní lesklý transparentní vzhled. Díky univerzální přilnavosti na veškeré pevné čisté podklady mají široké použití a otvírají nové možnosti dekorace. Snadno se nanášejí (jako Window Art) a pokud do ještě vlhkého gelu nasypete dekorační flitry, třpytky, korálky a podobně, po zaschnutí efekty drží na předmětu.
jnt-art-gel-1.jpg, 25 kB
 

Vlastnosti a charakteristika:

  • 24 odstínů barev, které lze vzájemně míchat
  • dobrá přilnavost na téměř veškeré suché, mastnoty a prachu zbavené podklady, jako např. keramika, papír, karton, dřevo, plast, kov, sklo, plátno
  • gelová konzistence, v silné vrstvě lze modelovat, nepraská, nesesychá
  • bez zápachu, ředitelné vodou, po zaschnutí odolné vodě
  • volně schnou při pokojové teplotě podle síly nanesené vrstvy (2 - 24 hod. a více)
  • keramiku a sklo lze vypálit v troubě po 2 dnech schnutí na 140 °C po dobu 30 minut, poté nechat pozvolna vychladnout v troubě
 
 

Upozornění: Art Gely mají v tubě mléčné zabarvení, svou výslednou barvu získají až když vyschnou.

Způsob aplikace

jnt-art-gel-2.jpg, 1 kB

Aplikační špičkou

Špičku našroubujte místo uzávěru a uřízněte její vrchol. Podle toho, jak bude velký otvor, tak bude silná stopa Art gelu. Nebo vytlačujte gel přímo z tuby a malujte tenké linie, kontury nebo pište ozdobné ornamenty.
jnt-art-gel-3.jpg, 0 kB

Špachtlí

Špachtlí naneste silnější vrstvu a díky optimální hustotě Art Gelu můžete gel tvarovat a modelovat. Lze použít kovové nebo plastové špachtle různých tvarů, plastový příbor a pod.
jnt-art-gel-4.jpg, 1 kB

Štětcem

Použijte nejlépe štětec se syntetickými štětinami, Art gel lehce roztírejte. Štětcem můžete gel tvarovat a upravovat reliéf plochy.
jnt-art-gel-5.jpg, 1 kB

Přes šablonu

Díky pastovité konzistenci je Art Gel mimořádně vhodný pro nanášení přes šablony. Po nanesení gelu upravte povrch a šablonu ihned sejměte, aby nepřischla k podkladu.

 

Aplikační špička

jnt-art-gel-6.jpg, 2 kB Špičku našroubujte na tubu 100 ml místo uzávěru. Před nanášením gelu špičku seřízněte, doporučujeme řezákem, aby se nedeformoval kulatý tvar hrotu.

 

Ukázky postupu práce

jnt-art-gel-7.jpg, 26 kB

Plátno nejdříve natřete akrylovými barvami Hobby Acryl matt. Po zaschnutí nalepte univerzálním lepidlem na découpage ubrousek. Přímo z tuby vytlačujte Art gel.
jnt-art-gel-8.jpg, 30 kB

Aplikační špičce nejdříve seřízněte vrchol,
našroubujte na tubu a vytlačujte Art gel.
jnt-art-gel-9.jpg, 44 kB

Nanášení Art Gelu štětce
jnt-art-gel-10.jpg, 43 kB

Barevnost Art gelů po vyschnutí.

 

1 2